• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Pohřební kytice

Ztráta blízkého člověka je jednou z nejtěžších životních událostí a zkušeností. Chcete-li vyjádřit soustrast a dát blízkým pocit, že na to nejsou sami, je zaslání vzpomínkové květiny tím pravým výrazem soustrasti a podpory. Smuteční květinové aranžmá nebo pohřební kytice mají schopnost odpovědět na otázky, co srdce cítí, když slova selhávají. Pokud jste členem rodiny, který zařizuje pohřeb, rádi Vám pomůžeme a tento nelehký krok s Vámi projdeme. Při zařizování pohřbu milovaného člena rodiny je dobré znát jeho oblíbené květiny či barvy, abyste mohli prostřednictvím smutečních květin vyjádřit přesně své pocity.

 

Kytice na pohřeb

Vlastní rozměry 800x600


Objednávání a posílání pohřebních kytic a věnců jako vyjádření soustrasti má dlouhou tradici - sahá až do doby 60tis let před naším letopočtem! Ve smutných chvílích přinášejí květiny poselství naděje a znamenají soucit, lásku a vřelost. V moderní době slouží květiny dvojímu účelu, a to uctít život zesnulého a přinést útěchu truchlící rodině. Pokud se nemůžete zúčastnit pohřbu – rozloučení, spojte se s námi, doručíme pohřební kytice a pohřební věnce, vzkazy a smuteční proslovy za Vás. Smuteční stuhy jsou součástí pohřebních kytic a věnců. V případě, že si přejete doručit kondolenční květinu na danou adresu pozůstalým, zde se netiskne smuteční stuha, ale přidává se vzkaz ke květině. 

 

Kytky na pohřeb od KvětinyExpres.cz

 

Nejčastější texty na smuteční stuhy - smuteční stuhy v barvách (černá, bílá, fialová, stříbrná)


Zde můžete volit například kondolenční fráze:
Upřímnou soustrast celé rodině.
Myslíme na Vás.
Je mi upřímně líto vaší ztráty
Budu se za vás modlit.
Jsme tu pro Vás.

Druhy pohřebních květin / aranžmá.
Vypichované smuteční aranžmá do oasisu: Smuteční vypichované kytice a aranžmá jsou elegantní a dodávají se v několika velikostech. Mohou být doručeny do pohřebního ústavu, na smuteční obřad, do kostela na bohoslužbu nebo rodině přímo domů. Aranžmá je na vodě a vydrží čerstvé. Někdo si po smutečním obřadu květiny odváží a umísťuje je na rodinné hroby na hřbitově.


Pohřební věnce do stojanu: Kruhový tvar pohřebního věnce dojemně znázorňuje věčný život. Stojanové smuteční věnce se vystavují do stojanu a obvykle se vystavují v blízkosti rakve. Pohřební věnce se obvykle zasílají přímo do pohřebního ústavu, ale mohou být také doručeny do kostela. Je to i z důvodu, že jsou většího objemu a nepůsobí dobře, když jdete na potřeb např. v obleku a nesete velký objemný věnec. Věnce používáme přírodní chvojově s rozměry od 30 do 120cm nebo celo-oasisové vypichované věnce na vodě, ty nabízíme v rozměrech od 20-50cm.

Pohřební kytice na položení a do stojanu: Pohřební kytice do stojanu, smuteční kytice na položení na hrob, oválná smuteční kytice, smuteční květiny se stuhou na rakev, květinové smuteční vazby na položení atd. Velikost dle domluvy.


Smuteční kříže a srdce: Tyto větší květinové aranžmá se vystavují v blízkosti rakve do stojanu a jsou vhodná pro rodinu a blízké přátele. Pohřební kříže představují víru a srdce znamená věčnou lásku.
Vázané potřební kytice: Zde se jedná o kompaktní malé aranžmá, které se váže nejčastěji kaskádovitě. Zde si můžete zvolit jakékoliv barevné provedení a druhy květin. Pohřební kytky najdete v naší sekci zde
Vyjádření smutku a úcty prostřednictvím smutečních květin je tou nejvhodnější formou v tak nelehké době. Buďte v této nelehké době přítomni svým blízkým a projevte jim podporu.
Máte li další dotazy ohledně smutečního protokolu, výběru květin, pomoc s doručením přímo na hřbitovní místo apod. neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.


Vaše KvětinyExpres.cz

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody