• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Pohřební kytice

Ztráta blízkého člověka je jednou z nejtěžších životních událostí a zkušeností. Chcete-li vyjádřit soustrast a dát blízkým pocit, že na to nejsou sami, je zaslání vzpomínkové květiny tím pravým výrazem soustrasti a podpory. Smuteční květinové aranžmá nebo pohřební kytice mají schopnost odpovědět na otázky, co srdce cítí, když slova selhávají. Pokud jste členem rodiny, který zařizuje pohřeb, rádi Vám pomůžeme a tento nelehký krok s Vámi projdeme. Při zařizování pohřbu milovaného člena rodiny je dobré znát jeho oblíbené květiny či barvy, abyste mohli prostřednictvím smutečních květin vyjádřit přesně své pocity.

 

Pohřební kytice se obvykle skládají z květin v neutrálních a tlumených barvách, jako jsou bílá, krémová nebo fialová. Nejběžněji používané květiny v pohřebních kyticích jsou růže, lilie, chryzantémy, gerbery, ale také může být použito mnoho dalších druhů květin v závislosti na osobních preferencích a místních tradicích.

 

Kytice na pohřeb

Vlastní rozměry 800x600

 

Pohřební kytice mohou mít různé formy, jako jsou kruhové nebo srdcovité aranžmány, často doplněné o zelené rostliny a vazby. Na kytici často bývá přidána i stuhou s vzkazem nebo jménem zemřelého. Velikost kytice závisí na preferencích rodiny zemřelého a může být od malých kytic po větší věnce.

Smuteční květina na položení

pohrební kruhove aranzma


Objednávání a posílání pohřebních kytic a věnců jako vyjádření soustrasti má dlouhou tradici - sahá až do doby 60tis let před naším letopočtem! Ve smutných chvílích přinášejí květiny poselství naděje a znamenají soucit, lásku a vřelost. V moderní době slouží květiny dvojímu účelu, a to uctít život zesnulého a přinést útěchu truchlící rodině. Pokud se nemůžete zúčastnit pohřbu – rozloučení, spojte se s námi, doručíme pohřební kytice a pohřební věnce, vzkazy a smuteční proslovy za Vás. Smuteční stuhy jsou součástí pohřebních kytic a věnců. V případě, že si přejete doručit kondolenční květinu na danou adresu pozůstalým, zde se netiskne smuteční stuha, ale přidává se vzkaz ke květině. 

 

Kytky na pohřeb od KvětinyExpres.cz

 

Nejčastější texty na smuteční stuhy - smuteční stuhy v barvách (černá, bílá, fialová, stříbrná)


Zde můžete volit například kondolenční fráze:
Upřímnou soustrast celé rodině.
Myslíme na Vás.
Je mi upřímně líto vaší ztráty
Budu se za vás modlit.
Jsme tu pro Vás.

Druhy pohřebních květin / aranžmá.
Vypichované smuteční aranžmá do oasisu: Smuteční vypichované kytice a aranžmá jsou elegantní a dodávají se v několika velikostech. Mohou být doručeny do pohřebního ústavu, na smuteční obřad, do kostela na bohoslužbu nebo rodině přímo domů. Aranžmá je na vodě a vydrží čerstvé. Někdo si po smutečním obřadu květiny odváží a umísťuje je na rodinné hroby na hřbitově.


Pohřební věnce do stojanu: Kruhový tvar pohřebního věnce dojemně znázorňuje věčný život. Stojanové smuteční věnce se vystavují do stojanu a obvykle se vystavují v blízkosti rakve. Pohřební věnce se obvykle zasílají přímo do pohřebního ústavu, ale mohou být také doručeny do kostela. Je to i z důvodu, že jsou většího objemu a nepůsobí dobře, když jdete na potřeb např. v obleku a nesete velký objemný věnec. Věnce používáme přírodní chvojově s rozměry od 30 do 120cm nebo celo-oasisové vypichované věnce na vodě, ty nabízíme v rozměrech od 20-50cm.

Pohřební kytice na položení a do stojanu: Pohřební kytice do stojanu, smuteční kytice na položení na hrob, oválná smuteční kytice, smuteční květiny se stuhou na rakev, květinové smuteční vazby na položení atd. Velikost dle domluvy.


Smuteční kříže a srdce: Tyto větší květinové aranžmá se vystavují v blízkosti rakve do stojanu a jsou vhodná pro rodinu a blízké přátele. Pohřební kříže představují víru a srdce znamená věčnou lásku.
Vázané potřební kytice: Zde se jedná o kompaktní malé aranžmá, které se váže nejčastěji kaskádovitě. Zde si můžete zvolit jakékoliv barevné provedení a druhy květin. Pohřební kytky najdete v naší sekci zde
Vyjádření smutku a úcty prostřednictvím smutečních květin je tou nejvhodnější formou v tak nelehké době. Buďte v této nelehké době přítomni svým blízkým a projevte jim podporu.
Máte li další dotazy ohledně smutečního protokolu, výběru květin, pomoc s doručením přímo na hřbitovní místo apod. neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.


Vaše KvětinyExpres.cz

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody