• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Pivoňky

Pivoňky jsou rostliny s velkými voňavými květy v různých odstínech, jako je růžová, červená, bílá a dokonce i žlutá. Na naše eshopu nabízíme, červené, růžové a bílé Pivoňky které mohou dosahovat průměru květu 20 cm a délky 70 cm. Některé druhy Pivoněk mají velmi silnou vůni, která je připodobňována k vonnému oleji. Pivoňky jsou jedny z nejstarších květin na světě. Archeologické nálezy dokazují, že se pivoňky pěstovaly už před více než 2 000 lety v Číně. Pivoňky obvykle kvetou koncem jara a začátkem léta, díky čemuž jsou oblíbenou volbou v zahradách a květinových aranžmá a kyticích. V západní kultuře je pivoňka často spojovány s romantikou a sentimentálností. 

 

Naší kategorii Pivoňky a kytice z pivoněk, zahajujeme koncem dubna nebo začátkem května,  začínáme s prodejem Pivoněk od pěstitelů z Nizozemska, v průběhu sezóny začínáme nakupovat Pivoňky od Českého pěstitele z Moravy. Naše květinářky připravují moderní dárkové kytice  Pivoněk Coral a Sarah Bernhardt. Sezóna řezaných Pivoněk a tedy i prodej Pivoněk je velice krátký, cca 2 měsíce. Cena Pivoněk se rychle pohybuje vzhledem k jejich sezoně, v dubnu a v květnu je cena Pivoňky v prodeji vysoká (většinou jde o dovoz z Nizozemska), na vrcholu sezóny se pohybuje cena Pivoňky 30 až 50 korun za kus, Pivoňky prodej od Českých pěstitelů zahajujeme koncem května nebo začátkem června.

Sledujte náš web a sociální sítě kde vás na sezónu Pivoněk upozorníme.

Team KvětinyExpres.cz

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody