• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Barvy květin a symbolika květin

Symbolika barev květin

Vybírat květiny dle barevného aranžmá znamená prožívat čisté emoce. V závislosti na barevné kompozici květiny, dáte najevo své city. Od hluboké vášnivé - červené růže až po elegantní jemné bílé cally. V průběhu staletí byly tyto informace sepisovány a byly branné jako symbolický význam, který květiny vyjadřují. Zvažte tyto významy při výběru kytice z čerstvých květin.

 

Červené květiny a červené kytice

Červené květiny a kytice vysílají jasné a silné poselství intenzivní lásky. Červená je nezpochybnitelná barva vášně a lásky. Červené květy jsou nejbližší symbolickou podobnosti k srdci. Červená je zároveň barva svádění a touhy, mezi nejoblíbenější barvy růží jsou Červené růže jsou v dnešní době nejoblíbenějšími květinami. Na Valentýna je to nejobjednávanější produkt v naší nabídce. Nesmíme opomenout i například na červené karafiáty, gerbery, gladioly, tulipány, germínky a další.  Výběrem červené květiny můžete přenášet vaše poselství touhy a vášně Vaší lásce. Doplnit to můžete například i výborným vínem, proseccem nebo pralinkami.

Můžete se také inspirovat naším katalogem květin kde si můžete přečít o řezaných květinách které používáme dárkových kytic a květinového aranžmá.

 

 

Žluté květiny a žluté kytky

Žluté květy představují přátelství a lásku. Žluté květy značí důvěru, soucit a respekt. Z těchto důvodů jsou žluté květy oblíbenou volbou v pracovním prostředí a u kamarádů. Například jako uznání za dobře odvedenou práci. Žluté květiny svým jemným vyzařováním také sdělují sympatie. Tyto něžné květiny ukazují vaše teplo a soucit - obnovují pouta přátelství, a to i v těžkých chvílích. Například žluté narcisy jsou skvělé květiny pro Vaše nejbližší přátele. Žluté barvy se krásně kombinují se zelenou barvou a s přírodními doplňky jako je například eryngium nebo makovice. Jako žluté květiny nádherně vynikají: slunečnice,  lilie, žluté tulipány, žluté santinky, žluté růže, solidago a další krásné zářivé kytice.

 

 

Růžové květiny a růžové kytice

Růžové květy spojují nevinnost, hravost a něžnost. Růžové květy jsou pro některé nejromantičtější barvou, protože nejsou tak intenzivní jako sytě červené, a proto vyjadřují hlubší spektrum možností lásky. Růžové květy jsou tradičně spojovány s ženskostí. Růžová barva také značí ohleduplnost a spontánnost. Mezi růžové květy patří růžové růže, růžové karafiáty, růžové lilie, růžové eustomy, růžové tulipány a další například

růžové chryzantémy. Ve spojení s růžovou barvou máme v nabídce také růžové prosecco Mionetto nebo růžové lahodné víno.

 

 

Zelené květiny a zelené kytice

Zelená barva v kytici představuje harmonii s přírodou a štěstí. Přejít na zelenou znamená žít život v rovnováze a radosti, který vede k odolnosti a mládí. Zelené květiny nabízejí skvělý doplněk k fialovým květům a nádherný kontrast k mnoha dalším jasným odstínům. Zelené květy upozorňují na architektonickou krásu květin, zejména anthurie nebo calla. Zelená aranžmá a kytice představují zdraví, pohodu a příslib klidu. Vybírejte například zelené eustomy, zelené santinky, zelené makovice apod.

 

 

Oranžové květiny a oranžové kytice

Pokud by někdo dokázal zachytit slunce, výsledkem by byly jasné, zářící oranžové květy. Oranžové květiny nabízejí štěstí a radost. Pohled na svěží kytici pomerančových květů znamená okamžitě cítit teplo lásky. Oranžové květiny také značí poselství dobrodružství. Představte si ten pocit probuzení bez jakýchkoli povinností v krásný a teplý víkendový den. Tato nabídka dobrodružství a spontánnosti je součástí každého zářivého aranžmá. V květech najdete oranžovou barvu u carthamusu, dále jsou krásné zářivé oranžové lilie, tulipány, oranžové růže a další zářící květy.

 

 

Bílé květiny a bílé kytice

Bílé květiny jsou nejvíce spojeny s čistotou a nevinností. Jemné bílé květy představují poctivost, čistotu a dokonalost. Bílé květy jsou ideální, pokud chcete sdělit tuto nádhernou kombinaci elegance a nevinnosti. Pro mnohé jsou bílé květiny, nejvíce pivoňkové růže ideální a nejvíce oblíbenou svatební květinou. Mezi další bílé květy patří bílé karafiáty, bílé orchideje, bílé lilie, bílé růže, bílé tulipány, kaly a bílé sedmikrásky nebo třeba tanacetum. Všechny tyto květiny sdělují čistou, a věrnost. Bílé květiny a bílé aranžmá se také používají do smutečních vazeb. U mladších ročníků se sahá k této barvě z důvodu čistoty a nevinnosti.

 

 

Modré květiny a modré kytice

Hlubinná barva moře. Modré květy působí uklidňujícím dojmem. Chladí emoce a vytvářejí relaxační náladu. Představte si odpočinek v leže a sledování mraků plujících po zářivě modré obloze nebo klidné pozorování mořské hladiny. Modré květiny také hovoří o intimitě a jsou dokonalými květinami pro dlouhodobé páry, které chtějí sdělit svou hlubokou a trvalou důvěru. Mír odvozený z modrých květů jim také dává patřičnou sympatii nebo květinu. Velmi oblíbené jsou například modré irisy, modré hortenzie, modré delfínko, modré eustomy nebo modré barvené růže.

 

 

Fialové květiny a fialové kytice

Fialové květiny mají  zaručenou světskou kvalitu. Jejich jemná barva pulzuje tajemstvím. Fialové květiny symbolizují šarm, půvab, eleganci a kultivovanost. Jejich éterické vlastnosti také představují kreativitu. Fialové květy mohou působit silným romantickým dojmem. Krásné fialové uspořádání může také symbolizovat důležitý přechod. Fialové květiny jsou jedny z nejkrásnějších květin na světě. Určitě pošlete důležitou zprávu s nádhernou fialovou kyticí. Vyberte například fialové eustomy, fialové růže, fialové limonium, fialové gladioly, fialové tulipány, fialové zelí – brasicca a další.

 

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody