• +420 605 295 636

Doprava od 1000 Kč zdarma.

Jak na řezané květiny

Růže

Růže jsou velmi náchylné na vznik bakterií ve vodě. Proto vodu vyměňujte denně, nebo použijte výživu pro řezané květiny s baktericidním účinkem, která podpoří plné rozvinutí a vybarvení květů. Růže nesmí přijít do styku se zdroji etylénu (kouř, výfukové plyny, zrající ovoce...)
 
Gerbery
Stonky gerber doporučujeme ponořit maximálně hluboko do čerstvé chladné vody na dobu cca 2 hodin. Stonky ztvrdnou a zesílí. Pak odlijte vodu tak, aby stonky byly ponořeny 3-5 cm pod vodou.
 
Tulipány
Tulipány jsou velmi citlivé na teplotu vzduchu a přímé slunce. Čím vyšší teplota, tím se více rozevírají. Nezapomeňte stonky před vložením do vody seříznout. Povadlé tulipány zabalte do papíru a na několik hodin postavte do čerstvé vody na chladném místě. Nezapomeňte, že tulipán ve váze stále roste. 
 
Chryzantémy
Velmi vděčná a nenáročná květina. Dejte si hlavně pozor, aby listy nezasahovaly do vody. Při použití výživy pro rostliny dojde k probarvení květů.
 
Karafiáty
Jak už bylo řečeno u chryzantém - je třeba očistit stonky od listů a při přidání výživy do vody Vám bude odměnou vybarvení a rozevření květů.
 
Hledíky
Velni náročná květina na spotřebu vody. Nezapomeňte je vkládat do větších váz a každý den měnit vodu, nebo alespoň kontrolovat její množství. 

Hortenzie
U Hortenzií je to podobné jako u Slunečnic, Hortenzie se ponoří maximálně na 10 fteřin do horké vody, roztáhnou se roztáhnou pletiva a květina vstřebá více vody.
 
Fialy
Stonky produkují sliz a proto je nevhodné je kombinovat s růžemi a gerberami.
 
Lilie
Velmi dekorativní květina s dlouhou životností. Pozor na pyl z pestíků, zůstávají po něm skvrny, které se těžko odstraňují. Proto Vám doporučujeme pestíky z květů odstřihnout.

Slunečnice
Slunečnice seřízneme dle potřeby výšky vázy, konce stonku ponoříme na cca 10 fteřin do horké vody, horkou vodou se roztáhnou cévní svazky a Slunečnice vstřebá více vody a déle vydrží.
 
 
I řezané květiny a kytice potřebují základní péči: před vložením do vázy je potřeba seříznutí spodní část stonků cca 2 cm, čerstvá voda. Váza by měla být vždy čistá, umytá. Životnost rostliny ve váze lze prodloužit přidáním výživy pro řezané květiny. Sáček stačí na půl litru vody. Přípravek obsahuje jak potřebné živiny, tak látku, která brání zahnívání vody a dezinfikuje ji. Voda se nevyměňuje, pouze dolévá.
 
Zásadním pravidlem pro vložení kytice do vázy je čerstvá, studená voda do výšky maximálně jedné třetiny vázy. Květiny by však neměly být umístěny ani na slunci, ani v průvanu i ten zvyšuje odpařování. Nikdy neumisťujte kytici do blízkosti mísy s ovocem ani nepoužívejte jako dekoraci jablka. Dozrávající ovoce totiž vylučuje etylén, jehož působením květina rychleji uvadá. 
Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.