• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Jak na řezané květiny

Jak na řezané květiny, květiny  jsou vhodným  dárkem pro jakoukoli zvláštní životní příležitost nebo jen tak pro radost. Kytice jasných květů dokáže rozveselit jakýkoli prostor a zanechat trvalý dojem. Ať už jste dostali kytici k výročí nebo kytici k narozeninám, svátku budete si květiny užít co nejdéle.

 
Pravdou je, že kytice a řezané květiny nevydrží věčně. Ale  jsou triky a málo známé tipy, které můžete použít k zajištění dlouhověkosti vašich květin. Odkrýváme vše, co potřebujete vědět o tom, jak zajistit, aby květiny vydržely déle, a dokonce testujeme několik teorií.
 
jak na rezane kvetiny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
První krok aby květiny vydržely déle
Tipy pro péči o květiny
Prvním krokem k tomu, aby vaše květiny zůstaly déle čerstvé, je dodržování několika zásad péče o květiny. Pomocí níže uvedených tipů prodloužíte životnost květů od samého začátku.
 
Ořez stonku květiny
Odřízněte stonky,  jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé po obdržení květin dopouštějí, je, že zapomněli naříznout stonky. Pomocí zahradnických nůžek zastřihněte dva  až tři centimetry a stříhejte šikmo. Řezání stonků pod úhlem umožňuje lepší příjem vody, protože nesedí naplocho na dně vázy. Po počátečním řezu kytici jednou za několik dní znovu zastřihněte.
 
 
Jak zajistit, aby květiny a kytice vydržely déle
Ořízněte Odstraňte všechny listy pod hladinou vody. Vaše kytice bude nejen vypadat lépe, ale také zabrání růstu bakterií. Některé květiny, jako růže, mají ochranné lístky, což jsou dva nebo tři nejvzdálenější okvětní lístky květiny. Pokud je odstraníte, květina se úplně otevře. Po počátečním prořezávání byste měli svým květinám denně kontrolovat odumřelé nebo uvolněné listy a okvětní lístky, abyste se vyhnuli bakteriální hnilobě.
 
Tipy o květiny a kytice 
Vaše květiny dlouho nevydrží bez vody, zvláště poté, co byly jejich stonky nařezány. Poté, co vyberete čistou vázu, naplňte ji vodou pokojové teploty a přidejte balíček květinového výživy kterou jste dostali s kyticí. Ujistěte se, že byla výživa řádně promíchán a že voda není příliš zředěná ani příliš koncentrovaná. Je také důležité vaši vázu důkladně vyčistit a každé dva až tři dny vyměnit vodu a květinovou výživu vyměnit.
 
Vyhněte se přímému slunečnímu světlu, horku, průvanu a ovoci Vaše květiny vydrží déle v místnosti s chladnými teplotami. Vyvarujte se jejich vystavování na přímém slunci nebo v blízkosti spotřebičů, které generují teplo. Budete se také chtít vyhnout oblastem, jako jsou otevřená okna, větrací nebo chladicí otvory a stropní ventilátory, protože mohou způsobit rychlé dehydrataci květin. Kytici byste také neměli vystavovat poblíž ovoce. Správně, dozrávající ovoce uvolňuje malé množství ethylenového plynu, což může snížit životnost kytice nebo vašeho květinového aranžmá.
 
Zopakujeme v bodech  základy jak na řezané květiny a kytice, co nedělat a co naopak nedělat aby slouho vydrželi čerstvé.
 
Co dělat: 
Vždy používejte čistou vázu a kvalitní vodu.
Vždy používejte dodané čerstvé květinovovou výživu
Květiny vždy nejprve nařežte.
Listy vždy odstraňte pod vodní hladinou.
Vodu vždy kontrolujte denně a dolijte.
Odstraňte všechny květiny, které časem vypadají méně než nedotčené, protože tím zbývající květiny budou vypadat svěží.
 
Co nedělat:
Nikdy nepoužívejte „domácí“ náhražku květinové výživy , jako je aspirin, sodovka nebo bělidlo.
Nikdy neodstraňujte ze stonku všechny listy
Nikdy nepokládejte květiny do blízkosti čerstvého ovoce nebo cigaretového kouře, protože oba produkují plynný ethylen, který zkracuje životnost květin.
Nikdy neumísťujte květiny na přímé sluneční světlo, do blízkosti tepelného zdroje nebo do blízkosti jiného zdroje nadměrného tepla.
Nikdy nepoužívejte květinové krmivo v krystalových nebo kovových nádobách, protože kyselina v květinové potravě bude reagovat s kovem (včetně olova v krystalu)

 

Druhy nejpoužívanější řezaných květin do květinového aranžmá, jak o ně pečovat
 
Růže jsou velmi náchylné na vznik bakterií ve vodě. Proto vodu vyměňujte denně, nebo použijte výživu pro řezané květiny s baktericidním účinkem, která podpoří plné rozvinutí a vybarvení květů. Růže nesmí přijít do styku se zdroji etylénu (kouř, výfukové plyny, zrající ovoce...)
 
cervena ruze detail
 
Stonky gerber doporučujeme ponořit maximálně hluboko do čerstvé chladné vody na dobu cca 2 hodin. Stonky ztvrdnou a zesílí. Pak odlijte vodu tak, aby stonky byly ponořeny 3-5 cm pod vodou.
 
gerbery mix barev
 
Tulipány jsou velmi citlivé na teplotu vzduchu a přímé slunce. Čím vyšší teplota, tím se více rozevírají. Nezapomeňte stonky před vložením do vody seříznout. Povadlé tulipány zabalte do papíru a na několik hodin postavte do čerstvé vody na chladném místě. Nezapomeňte, že tulipán ve váze stále roste. 
 
tulipany ruzove
 
Velmi vděčná a nenáročná květina. Dejte si hlavně pozor, aby listy nezasahovaly do vody. Při použití výživy pro rostliny dojde k probarvení květů.
 
Chrysanthemums
 
Jak už bylo řečeno u chryzantém - je třeba očistit stonky od listů a při přidání výživy do vody Vám bude odměnou vybarvení a rozevření květů.
 
ruzove zihane karafiaty
 
Hledíky
Velni náročná květina na spotřebu vody. Nezapomeňte je vkládat do větších váz a každý den měnit vodu, nebo alespoň kontrolovat její množství. 
 
hlediky
 
U Hortenzií je to podobné jako u Slunečnic, Hortenzie se ponoří maximálně na 10 fteřin do horké vody, roztáhnou se roztáhnou pletiva a květina vstřebá více vody.
 
modra hortenzie
 
Fiala
Stonky produkují sliz a proto je nevhodné je kombinovat s růžemi a gerberami.
 
fiala
 
Velmi dekorativní květina s dlouhou životností. Pozor na pyl z pestíků, zůstávají po něm skvrny, které se těžko odstraňují. Proto Vám doporučujeme pestíky z květů odstřihnout.
 
ruzove lilie
 
Slunečnice seřízneme dle potřeby výšky vázy, konce stonku ponoříme na cca 10 fteřin do horké vody, horkou vodou se roztáhnou cévní svazky a Slunečnice vstřebá více vody a déle vydrží.
 
slunecnice - Sunflower
 
 
Team KvětinyExpres.cz
 
Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody