• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Smuteční kytice

Smuteční kytice jsou květinové aranžmá, které se používá pro vyjádření soustrasti a úcty v případě úmrtí. Jsou to obvykle elegantní květinové kompozice, které se umisťují na rakev, hrob nebo pamětní místo zesnulého. Smuteční kytice se také často darují příbuzným a blízkým, kteří prožívají ztrátu, jako výraz soustrasti a podpory. Smuteční stuha je součástí smuteční kytice (text směřuje ke smutečním hostům).

Smuteční kytice mohou být různých velikostí, tvarů a barev. Tradičně se používají bílé květiny, jako jsou růže, lilie, chryzantémy, orchideje nebo karafiáty, které symbolizují čistotu, nevinnost a odpočinekAvšak v některých kulturách a tradicích se používají také jiné barvy, jako například červená nebo fialová.

Smuteční kytice vypichované, jde o vetší smuteční květinové aranžmá, vypichované do oasisu, na vodě. Toto aranžmá se umísťuje buďto na rakev (zde se dává za děti -  vnoučata) nebo na schody před rakev. Jedná se o dominantní smuteční aranžmá. Zde si můžete zvolit libovolnou barevnou kombinaci. Vypichované aranžmá lze umístit jak do stojanu, tak před rakev. Jelikož jde o aranžmá na vodě, kytice vydrží i delší převoz nebo v případě, že si rodina poté odváží kytice a věnce na hřbitov k rodinnému hrobu. Stuha je součástí smuteční kytice Text si zadáte v dalším kroku vzkaz 

Smuteční růže na položení, růže se ke smutečnímu rozloučení pokládají v sudém poštu a opatřeny jsou černou stužkou. Může se zaměnit s gladioly, slunečnicemi apod. Objednat je můžete i v sekci růže kusově.

 

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody