• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Prodej květiny dle ročního období

Jarní květiny dle sezóny 

V začátku období jara je nejžádanější Tulipán, který se řadí na špičku žebříčku nejprodávanějších květin, náš prodej řezaných Tulipánů je zaměřen na prodej dle počtu kusů v konvičkách, kyblících od 11 kusů do 50 Tulipánů nebo v jarních kyticích. Jarních květiny z kterých vytváříme jarní kytice najdeme Narcisky, Iris, Hyacinty, Ranunculus (Pryskyřník) které nejčastěji používáme do jarních kytic, vytváříme cenově dostupné kytice od 300 Kč do 700 Kč které Vám navodí jarní atmosféru. Na konci dubna a začátku května začíná sezóna Pivoněk které máme velice rádi, prodej Pivoněk realizujeme na počty kusů nebo v květinových vazbách kde jsou vždy dominantou Pivoňky.

Některé Pivoňky nakupujeme od České farmy od Olomouce které pěstují dva druhy Pivoněk, jedny jsou vaše oblíbené růžové pivoňky Sarah Bernard. Kategorie sezonní květiny aktualizujeme dle květinové sezóny řezaných květin, když jsou zmíněné květiny v nejlepší kvalitě na řez z kterých vytváříme moderní kytice.

 

Letní květiny sezóny 

V letních měsících patří nejoblíbenější květiny Slunečnice, Hortenzie, Gladioly, Delfinium a Matt hiola (Fiala), z těchto květin vytváříme kytice do výšky do větších váz a nádob. Nejoblíbenější jsou jamozřejmě Slunečnice a kytice ze Slunečnic, tato polní květina (Slunečnice) vede na plné čáře,  prodej Slunečnic od začátku a půlky května do konce září, nakupujeme jak od pěstitelů v ČR tak na začátku sezony v Holandsku.

Gladioly mají velikou škálu barevných odstínů, jejich délka může dosahovat 150 cm, v letních měsících používáme jak Gladioly, Delfinium a Slunečnice na květinové aranžmá na firemní akce, výstavy nebo večírky. Další květiny který využíváme do květinových vazeb moderních kytic v lučním stylu je Heřmánek, Kopretina, Eustoma,a Wax které tvoří krásné letní květinové aranžmá kytic do váz na Váš stůl. Nemůžu zapomenout na mojí květinovou lásku a tou je Hortenzie různých barev a délky, některé květy mají velikost lidské hlavy a jsou dominantou v květinových vazbách nebo v jakékoliv váze a aranžmá.

 


Podzimní květin sezóny 

Koncem září a v říjnu jsou v nejlepší kvalitě trsové růže, velkokvěté růže, Germíny, Gerbery z kterých vytváříme květinové aranžmá do kruhové květinové vazby. Prvenství samozřejmě patří růži jak prodej dle Vámi zvoleného počtu kusů nebo námi připravené kytice růží „rudé růže, to je prostě nesmrtelná klasika všech zamilovaných“ Když chce muž zapůsobit na ženu, koupí kytici červených růží, další oblíbenou barvou jsou růžové růže a bílé růže. Rádi používáme trsové růže do květinových boxů a květinových vazeb, jako klasické růže mají obrovskou paletu barev a délky stonku, mají více květů na stonku. Koncem října a v listopadu jsou žádané Chryzantémy, Santiny, Jednokvěté a Trsové Chryzantémy, které se mixují z barevnými listy, Barissicou, a Carthamusem (Světlice barvířská) které kopírují barvy podzimu. Květina Chryzantéma se používá do smutečních kytic a věnců jako poslední rozloučení, Chryzantéma dlouho vydrží fresh, její přezdívka je Listopadka.)

 

 

Zimní květiny sezóny 

I v zimní sezoně se pěstují květiny které jsou určeny pro Adventní a Vánoční aranžmá, třeba Amarylis známý jako Hvězdník, který vydrží ve váze přes 14 dnů v krásné květu. Velice populární na Vánoční stůl je Mimóza zvaná Citlivka, nebo Orchidej zvané Cymbidium jak řezané nebo v květináči. Další ozdobou váz a Vánočního květinového aranžmá je Ilex (Cesmína), krásné červené kuličky na dřevěném stonku různé délky. Nemůžete zapomenout na královské Lilie které krásně provoní Váš byt nebo dům. Mezi zimní květinové dekorace patří větvě jehličnatých stromů a různé přírodní doplňky jakou jsou šišky a oříšky z který se připravují adventní věnce, zdobené větve a svícny.

 

Všechny tyto květiny a kytice můžete sledovat nejenom v kategorii sezonní květiny  ale i na hlavní straně našeho internetového květinářství kde jsou nejprodávánější kytice KvětinyExpres.cz, nabízíme vždy čerstvé květiny a snažíme o 100% květinový servis při rozvozu květin a následné načasování doručení květiny a kytic.

.

kvetinova sezona 

 

Team Květiny Expres .s.r.o.

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody