• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Smuteční věnce a kytice

Nabídka smutečních věnců a kytic, smutečních aranžmá, kondolenčních kytic a stuhy s potiskem. Smuteční kytice, smuteční věnce a smuteční vypichované aranžmá.

Květiny provázejí člověka od nepaměti, od počátku jeho narození jako  vyjádření radosti nad jeho příchodem na tento svět. Jsou v životě lidí  důležitou součástí k vyjádření radosti, přátelství, darem, uznáním,  důkazem lásky a někdy i výrazem zklamání. Nakonec květiny provází člověka i při posledním rozloučení z odchodu z tohoto světa. 

smutecni aranzma

Smuteční květinové dary na rozloučenou jsou nejen výrazem soucitu a smutku, ale také oceněním toho co před odchodem z tohoto světa  člověk pro ostatní znamenal, a poděkování za to, že tu s námi byl.

Smuteční květiny na rozloučenou by měly být čerstvé. Umělé květiny jsou velmi  neosobní a jsou tzv. putovní. Pokud si i přesto budete přát umělé květy, z důvodů daleké cesty apod, lze to domluvit individuálně. 

Na přání pozůstalých vytvoříme smuteční kytice do ruky nebo smuteční kytice na položení.  

Zde se volí, barva a květina, která byla např. oblíbená květina. Pokud se jednalo o mladší ročník, zde se sahá k bílé barvě. Tvar lze volit  z velkého výběru: kříž na položení/do stojanu, srdce, oválná smuteční vazba, květiny se stuhou na rakev, smuteční kytice do ruky, vypichované smuteční kytice a květinové smuteční vazby na položení atd. Velmi oblíbené jsou i nyní vypichované smuteční kytice na položení. Velikost je dle domluvy. Vždy se snažíme nabízet smuteční kytice a věnce ve třech velikostech: malá, střední, velká. Také můžete smuteční květiny zaslat na danou adresu pozůstalým s kondolenční kyticí a vzkazem. 

Smuteční stuhy: 

Smuteční kytice a smuteční věnce mohou být i se stuhou, kde se píše poslední vzkaz na  rozloučenou. Smuteční stuhy jsou ve více barevných provedení, s možností  výběru písma a barvy textu, smuteční stuhy jsou vždy součástí smutečních kytic a věnců. Máme velký výběr barevných stuh. Nebojte se zvolit i jinou stuhu než černou, například krásně vyniknou: zelená stuha, vínová apod. Pokud si stuhu s potiskem nezvolíte, dá se pouze černá stuha bez potisku. Smuteční stuhy si tiskneme na vlastní speciální tiskárně, k tomu určené. Na levou část se dává text, na pravý cíp stuhy se dává jméno, název firmy apod. Potisk stuhy je pouze zlatý. 

 

Vzory textů na smuteční stuhu:

Na rozloučenou // Rodina Duškova

S úctou // Kolegové

Poslední sbohem // Eliška

Vzpomínáme // Sousedé

Navždy s láskou // Milan, Hanička

Nikdy nezapomeneme // Přátelé a kolegové

Děkujeme za vše // Kolektiv firmy…

Zůstaneš v našich srdcích // Babičko

Máme Tě v srdci napořád // Eliška s rodinou

Ukázky stuh, na které je možno vytisknout Vaše přání / text.

stuhy 1 stuhy 2- 

Postup objednávky smutečních kytic a věnců on line

Smuteční kytice / smuteční věnce doručujeme přímo do obřadní síně, kde to daná služba připraví a vystaví. Objednávku lze udělat v našem e-shopu, kde si vyberete daný smuteční věnec, kytici nebo aranžmá a objednávka Vás provede až do konce. Zde si  zvolíte i výběr a barevnost smuteční stuhy. Text, který půjde na stuhu má  vlastní kolonku. V objednávce jste vy jako odesílatel a „jméno a adresa příjemce“ je jméno zesnulého. Je to z důvodu,  abychom znali jméno při předávání věnců a adresu posledního  rozloučení. Telefon se uvádí v obou případech na objednavatele.  Ideální je zaslat do e-mailu kopii parte, abychom znali přesný  termín a místo posledního rozloučení. Smuteční věnce doručujeme hodinu před obřadem. Zde Vám pak přijde potvrzení do mailu o doručení na dané místo. Pokud si přejete zaslat foto věnce před odesláním, dejte to prosím do poznámek. Po doručení obdržíte do mailu fakturu. 

Vyzvednutí smutečních kytic a kvěnců osobně květinářství Strašnice:   

Dále je možno objednat v naší kamenné provozovně Květiny Expres,  kterou najdete ve Strašnicích na rohu ulice Za Strašnickou Vozovnou 6  a ulice Krátká, 100 00 - Praha 10. Obchod se nachází 300 m pod Krematoriem Strašnice. Zde najdete velký výběr čerstvých kytic a korpusů. Osobně s Vámi projdeme výběr květiny / vazby / věnce/ vypichované smuteční kytice/ smuteční kytice do ruky včetně výběru a potisku stuh. Ideální je přinést sebou parte, abychom  znali přesný termín a místo posledního rozloučení. 

Smuteční protokol:  

I pohřeb má svůj protokol a květiny jsou jeho součástí. Dle protokolu  na rakvi má být vazba z bílých květin za vnoučata a pravnoučata, před  rakví věnec s věnováním děti, manželka / manžel a rodinný pozůstalí. 

Většinou se dává za rodinu jeden věnec se stuhou např. Na rozloučenou  // Honza a Iva s rodinou. 

Pokud zasíláte květinu za celou firmu, stačí pouze uvést název firmy:  Například Na Rozloučenou – celý tým Airway nebo jen název firmy.  

I přesto že na pohřeb máte objednaný věnec, kříž nebo srdce je velmi  vhodné vzít na samotný obřad do ruky jeden květ, který položíte  symbolicky pro zesnulého na místo květinových darů . Může být i 1 ks.  Pokud chcete zvolit více kusů, vždy volíme sudý počet do smuteční  kytice.  

Doručení smutečních kytic a věnců:  

Doručujeme do všech krematorií, obřadních sítí a kostelů v Praze a po celé ČR.  

Smuteční věnce doručují kurýři naší firmy Airway, s.r.o., kteří mají  bohaté zkušenosti s doručováním.  

Smuteční vazby a květiny doručujeme přímo až do smuteční - obřadní síně,  kde bude probíhat poslední rozloučení. Zde je jen nutné v objednávce  uvést jméno, datum, hodinu začátku obřadu ( tato informace je velmi  důležitá, je nutné počítat s tím, že květinové dary musí být na místě  posledního rozloučení vždy minimálně 30-60 minut před začátkem  samotného obřadu) a místo konání pohřbu. 

Dle dohod s krematoriem či kostelem lze zajistit odvoz věnců a vazeb na  Váš hrob / hřbitov k uložení po skončení smutečního obřadu.  

Nejčastěji smuteční květiny a kytice v Praze doručujeme např.:     

Velká a malá obřadní síň krematoria Strašnice, Vinohradská 214, P-10         

Obřadní síň krematoria Motol, Plzeňská 233, Praha 5 – Motol                                   

Nová obřadní síň, Olšanské hřbitovy, Vinohradská 157, Praha 3                           

Ústřední obřadní síň Olšanské hřbitovy, Vinohradská 155, Praha 3                          

Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy, Vinohradská 212, Praha 3            

Kostel svatého Ignáce z Loyoly, Karlovo nám. 550, 120 00 Nové Město

Doručujeme i ve Středních čechách a po celé ČR. Na dané město mimo Prahu se prosím kontaktujte s dispečinkem. Telefon: +420 605 295 636. 

Jakmile je objednávka doručena, přijde Vám na mail - potvrzení  o doručení.

Smuteční aranžmá

Věnce: 

Věnce nabízíme chvojové, přírodní a nebo vypichované v oasisu. Přírodní věnce jsou smrkové v kombinaci s thují. Jsou čerstvé. Nejčastějším rozměrem je 60-70cm. Zde se pak na věnec přidělává oasis držák, kde se aranžuje smuteční aranžmá. Na houbě je to na vodě a vydrží to krásně čerstvé. Přírodní věnec se dá i aranžovat po celém obvodu a to se pak používá lepidlo, které je speciálně určené na živé květy. 

Oasisové věnce jsou celé z živých květů, jedná se o ruční vypichované aranžmá. Vše je na vodě a tento oasis nabízíme ve třech velikostech. Zde si můžete zvolit svoje barevné provedení, druhy květin apod. 

Věnce se umísťují do stojanu, který je v obřadní síni k dispozici. Věnec je potřeba objednat 24h předem. 

Smuteční aranžmá - vypichované:

Zde se jedná o vypichovované aranžmá na vodě. Je vhodné do stojanu i na volné položení na a před rakev. Možno realizovat do 2h od objednávky.  

Květina na položení:

Jedná se o vázanou květinu, která se pokládá před rakev volně k položení. Jsou to smuteční vazby se stuhou. Možno realizovat do 2h od objednávky.

Smuteční dárkové koše a květiny:

Pokud již obřad proběhl a rádi byste poslali smuteční parte, je možné zvolit smuteční koš nebo květinu. Zde přidáme vzkaz, parte. Toto zasíláme pozůstalým na jejich adresu domů. Možno realizovat do 2h od objednávky.

Smuteční kříže:

Jedná se o vypichované aranžmá, které bude umístěno do stojanu. Kříže se volí v případě, že je poslední rozloučení v kostele. Vše je na vodě, připraveno v oasisu. Zde je potřeba objednat 24h předem. 

Smuteční srdce: 

Rozlučte se s láskou a krásným srdcem. Srdce je ve třech velikostech a květiny jsou napíchány do oasisu - na vodě. Zde je krásné zvolit například růže. Barevnost si můžete zvolit dle svého přání. Zde je potřeba objednat 24h předem. 

Specifické tvary a věnce na přání:

Pokud Vás nic v nabídce nezaujmulo, spojte se s námi. Je možné například připravit jméno zesnulého v květinovém aranžmá, pokud se jednalo o fanouška fotbalu, je možné připravit fotbalové aranžmá ve tvaru míče, pro milovníka vín připravíme smuteční aranžmá ve tvaru lahve vína či šampaňského. Věnec může být i v barvách Slavie či Sparty nebo zvolit třeba originální myslivecký.  Zde je potřeba objednat 48h předem. 

 

Při jakémkoliv dotazu nás prosím kontaktujte. Team KvětinyExpres.cz


 
Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody