• +420 605 295 636

Doprava ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Barvy květin

Symbolika barev ve spojení s květinami

Vybírat květiny dle barevného aranžmá znamená prožívat čisté emoce. V závislosti na barevné kompozici květiny, dáte najevo své city. Od hluboké vášnivé - červené růže až po elegantní jemné bílé cally. V průběhu staletí byly tyto informace sepisovány a byly branné jako symbolický význam, který květiny vyjadřují. Zvažte tyto významy při výběru kytice z čerstvých květin.

 

Červené květiny

Červené květiny a kytice vysílají jasné a silné poselství intenzivní lásky. Červená je nezpochybnitelná barva vášně a lásky. Červené květy jsou nejbližší symbolickou podobnosti k srdci. Červená je zároveň barva svádění a touhy. Červené růže jsou v dnešní době nejoblíbenějšími květinami. Na Valentýna je to nejobjednávanější produkt v naší nabídce. Nesmíme opomenout i například na červené karafiáty, gerbery, gladioly, tulipány, germínky a další.  Výběrem červené květiny můžete přenášet vaše poselství touhy a vášně Vaší lásce. Doplnit to můžete například i výborným červeným vínem.

 

 

Žluté květiny

Žluté květy představují přátelství a lásku. Žluté květy značí důvěru, soucit a respekt. Z těchto důvodů jsou žluté květy oblíbenou volbou v pracovním prostředí a u kamarádů. Například jako uznání za dobře odvedenou práci. Žluté květiny svým jemným vyzařováním také sdělují sympatie. Tyto něžné květiny ukazují vaše teplo a soucit - obnovují pouta přátelství, a to i v těžkých chvílích. Například žluté narcisy jsou skvělé květiny pro Vaše nejbližší přátele. Žluté barvy se krásně kombinují se zelenou barvou a s přírodními doplňky jako je například eryngium nebo makovice. Jako žluté květiny nádherně vynikají: slunečnice,  lilie, žluté tulipány, žluté santinky, žluté růže, solidago a další krásné zářivé kytice.

 

 

Růžové květiny

Růžové květy spojují nevinnost, hravost a něžnost. Růžové květy jsou pro některé nejromantičtější barvou, protože nejsou tak intenzivní jako sytě červené, a proto vyjadřují hlubší spektrum možností lásky. Růžové květy jsou tradičně spojovány s ženskostí. Růžová barva také značí ohleduplnost a spontánnost. Mezi růžové květy patří růžové růže, růžové karafiáty, růžové lilie, růžové eustomy, růžové tulipány a další například

růžové chryzantémy. Ve spojení s růžovou barvou máme v nabídce také růžové prosecco Mionetto nebo růžové lahodné víno.

 

 

Zelené květiny

Zelená barva v kytici představuje harmonii s přírodou a štěstí. Přejít na zelenou znamená žít život v rovnováze a radosti, který vede k odolnosti a mládí. Zelené květiny nabízejí skvělý doplněk k fialovým květům a nádherný kontrast k mnoha dalším jasným odstínům. Zelené květy upozorňují na architektonickou krásu květin, zejména anthurie nebo calla. Zelená aranžmá a kytice představují zdraví, pohodu a příslib klidu. Vybírejte například zelené eustomy, zelené santinky, zelené makovice apod.

 

 

Oranžové květiny

Pokud by někdo dokázal zachytit slunce, výsledkem by byly jasné, zářící oranžové květy. Oranžové květiny nabízejí štěstí a radost. Pohled na svěží kytici pomerančových květů znamená okamžitě cítit teplo lásky. Oranžové květiny také značí poselství dobrodružství. Představte si ten pocit probuzení bez jakýchkoli povinností v krásný a teplý víkendový den. Tato nabídka dobrodružství a spontánnosti je součástí každého zářivého aranžmá. V květech najdete oranžovou barvu u carthamusu, dále jsou krásné zářivé oranžové lilie, tulipány, oranžové růže a další zářící květy.

 

 

Bílé květiny

Čerstvé bílé květiny jsou nejvíce spojeny s čistotou a nevinností. Jemné bílé květy představují poctivost, čistotu a dokonalost. Bílé květy jsou ideální, pokud chcete sdělit tuto nádhernou kombinaci elegance a nevinnosti. Pro mnohé jsou bílé květiny, nejvíce pivoňkové růže ideální a nejvíce oblíbenou svatební květinou. Mezi další bílé květy patří bílé karafiáty, bílé orchideje, bílé lilie, bílé růže, bílé tulipány, kaly a bílé sedmikrásky nebo třeba tanacetum. Všechny tyto květiny sdělují čistou, a věrnost. Bílé květiny a bílé aranžmá se také používají do smutečních vazeb. U mladších ročníků se sahá k této barvě z důvodu čistoty a nevinnosti.

 

 

Modré květiny

Hlubinná barva moře. Modré květy působí uklidňujícím dojmem. Chladí emoce a vytvářejí relaxační náladu. Představte si odpočinek v leže a sledování mraků plujících po zářivě modré obloze nebo klidné pozorování mořské hladiny. Modré květiny také hovoří o intimitě a jsou dokonalými květinami pro dlouhodobé páry, které chtějí sdělit svou hlubokou a trvalou důvěru. Mír odvozený z modrých květů jim také dává patřičnou sympatii nebo květinu. Velmi oblíbené jsou například modré irisy, modré hortenzie, modré delfínko, modré eustomy nebo modré barvené růže.

 

 

Fialové květiny

Fialové květiny mají  zaručenou světskou kvalitu. Jejich jemná barva pulzuje tajemstvím. Fialové květiny symbolizují šarm, půvab, eleganci a kultivovanost. Jejich éterické vlastnosti také představují kreativitu. Fialové květy mohou působit silným romantickým dojmem. Krásné fialové uspořádání může také symbolizovat důležitý přechod. Fialové květiny jsou jedny z nejkrásnějších květin na světě. Určitě pošlete důležitou zprávu s nádhernou fialovou kyticí. Vyberte například fialové eustomy, fialové růže, fialové limonium, fialové gladioly, fialové tulipány, fialové zelí – brasicca a další.

 

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody