• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Jak darovat květiny

Ženy si často stěžují že muži nejsou dostatečně romantičtí.

Muži mají někdy problém s vyjádřením svých citů a často se uchylují k laciným přáním nebo nevkusným dárkům i když existuje mnohem lepší způsob jak být romantický. V dávných dobách, kdy bylo dvoření dámám velice formální a důstojnou záležitostí se používaly k vyjádření citů a myšlenek určité symboly.

Ve viktoriánské éře se kolem dávání a přijímání květin vyvinul celý romantický jazyk. Vše od druhu a velikosti květiny až po způsob jejího držení nebo prezentace vyjadřovalo různé významy a vyjadřovalo pocity a záměry gentlemana. Každá dárková kytice obsahovala tajné poselství, které si dáma mohla dychtivě vykládat a donekonečna rozebírat.

 

ruze table

 

V dnešní době se darování květin stalo poněkud fádním klišé. Obnovení této tradice vdechne tomuto gestu nový život a romantiku a vrátí mu jemnost, tajemnost a zábavnost namlouvání. Vaše dáma bude omdlévat, že jste do výběru květin vložili mnohem více úsilí, než když si koupíte kytici z místního supermarketu. Budete působit jako skutečný gentleman a beznadějný romantik. Může se z toho stát úžasná tradice, kterou si oba užijete.

 

Zde je částečný seznam významů květin, který vám pomůže začít rozumět řeči květin.                                                    

  • Chryzantéma: přátelství                      Ambrosia: tvá láska je opětována
  • Sedmikráska: věrná láska                  Kamélie, červená: jsi v mém srdci
  • Orchidej: láska a krása                       Kamélie, bílá: jsi rozkošná
  • Lilie: čistota a sladkost                        Ibišek: křehká krása 
  • červená růže: romantická láska          Hyacint, fialový: je mi to líto
  • růžová růže: tajná láska                      Oleandr: krása a půvab
  • žlutá růže: přátelství                            Slunečnice: pouto lásky     
  • bílá růže: nevinná láska                       Karafiát: Fascinace
  • růže oranžová: vášnivé myšlenky

 

Kdy obdarovat květinou

Jakmile se zorientujete v obdarování květin, budete schopni vybrat kytici, které dodají smysl a význam každé příležitosti. Zde je několik příležitostí, kdy určitě budete chtít zahřát srdce své lásky květinami: Její narozeniny. Je to její den, který můžete udělat výjimečným tím, že jí koupíte krásnou kytici květin.

 

Vaše výročí

Ženy si květiny spojují se svatbou. Nemůžete udělat chybu, když své ženě koupíte kytici stejného druhu květin, jaké jste měli na svatbě. Už jen pohled na ně vyvolá vlnu hřejivých vzpomínek. A skutečnost, že jste si vzpomněli na tu správnou květinu, rozbuší její srdce a získáte velké body v romantice.

 

Valentýn

Ženy každý rok říkají že si na Valentýna nic nepřejí. A když jim nic nedáte a přijde Valentýn, máte na krku zklamanou ženu. Když ženy říkají, že na Valentýna nic nechtějí, je to vlastně tajný kód abyste jí darovali květiny, budete rádi, že jste to udělali!

Narození dítě nebo Den matek

Vaše žena právě prošla 9 měsíci bolesti a nepohodlí, aby přivedla na svět vašeho potomka. To nejmenší, co můžete udělat, je koupit jí květiny. Květiny představují nový život a vy budete nový život držet v náručí. Později dejte své ženě najevo, že si vážíte veškeré práce, kterou do mateřství vkládá, tím, že jí každý Den matek koupíte květiny.

 

Uzdrav se

Pokud je žena nebo váš přítel nemocen, nic nerozjasní dny a nerozveselí srdce tak jako květiny od partnera kterého miluje.

 

Zvláštní rande

Ať už spolu chodíte, nebo jste již léta manželé, je nezbytné najít si čas na speciální schůzky, aby vaše láska stále hořela jasným plamenem. Při plánování těchto romantických schůzek zařaďte nákup. Neexistuje lepší způsob, jak navodit náladu na zvláštní večer, než se objevit u dveří s krásnou kyticí, žena roztaje.

 

Překvapte ji

Kdo říká, že potřebujete důvod, abyste ženě svého života koupili květiny? Překvapte ji! Zvykněte si občas se cestou domů zastavit v květinářství a vyzvednout pro svou ženu květiny. Věřte mi. Investice se vám rozhodně vyplatí.

 

santinky karafiat

 

Než nakoupíte v květinářství nebo přes květinový internetový obchod, věnujte trochu času přemýšlení o typu květiny, které má tato osoba ráda. Zatímco většina lidí miluje červené růže, existuje mnoho lidí, kteří místo nich dávají přednost pestrým kyticím z polních květin, tulipánům nebo slunečnicím. Dále se podívejte na různá květinová aranžmá. Některé se dodávají v krásných vázách, jiné jsou v jednoduchých vázách, které nechávají vyniknout květinám.

 

Jakmile květiny odešlete příjemci, nebojte si dalšími kroky prověřit u obdarovaného jak proběhlo doručení květin a v jaké kvalitě byli květiny doručeny. Občas se stává, že je doručena kytice která se obdarovanému nelíbí. Pokud se zmíníte, že se chcete ujistit, že aranžmá vypadá čerstvě a že obsahuje správný počet květin, bude příjemce pravděpodobně mnohem sdílnější ohledně stavu kytice. Pokud nastane problém, obraťte se na květinářství, kde jste objednávku zadali. Koneckonců osoba, která vaši kytici dostane, by měla dostat to, za co jste zaplatili.

 

Team KvětinyExpres.cz

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody