• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Kdy sázet Tulipány

Kdy se sází cibule tulipánů


Výsadba cibulí tulipánů je sice činnost v pochmurných podzimních dnech, ale odměnou jsou pak krásné květy v jarním slunném období. Podzim: září, říjen a začátek listopadu patří hodně cibulovinám a jejich sázení. Sázení tulipánů je ideální nachystat hned na začátek podzimu, aby cibulky tulipánů měly šanci zakořenit, než se ochladí. Tulipány se však doporučuje sázet, až když je půda chladná, protože jsou náchylné k řadě chorob, které se v mírném počasí vyskytují častěji. Když to necháme na později, vlhčí počasí výsadbu znemožní. Tulipán sázejte na zahradě nebo do truhlíku 10cm hluboko. Po výsadbě se tulipány velmi dobře ujmou, a tak se nebojte cibulku nechat i přes zimu. Pokud jsou správně zasazeny a před zimou se zazimují (například chvojím z lesa), určitě přežijí.

growing-tulips-greenhouse-crafted-manufacture


Tulipány mají rády dobře propustnou půdu a nerady se sázejí do těžké hlíny, takže na své zahradě, kde je hodně srážek a půda může být v zimě podmáčená, sázíme tulipány pouze do nádob / keramických květináčů. Tento postup má spoustu výhod, protože umožňuje vytvářet působivé aranžmá v květináčích. Nemusíte se smířit s nevzhledným olistěním cibulovin, které na okrajích odumírají, a je mnohem snazší sázet do květináčů než kopat díry do země. Pak už je jen na Vaší fantazii, jak bude Váš jarní truhlík plný barevných tulipánů vypadat. Pokud zvolíte barevné cibulky tulipánů a přidáte k tomu i další cibuloviny jako například narcisky nebo irisy, budete mít krásnou barevnou oázu od března do května.

Řezané tulipány dle počtu kusů

 

Kytice z tulipánů 

 


Tulipány se pěstují ve všech odstínech, na které si vzpomenete, což ztěžuje výběr pro nerozhodné povahy. Kdo navštívil Holandsko, určitě mu neunikla návštěva barevných tulipánových polí a lánů. Holandské tulipány patří mezi nejoblíbenější a hodně lidí si na místním trhu krásné a netradiční cibulky tulipánů určitě zakoupí. Nejoriginálnější tulipány jsou například papouškovité, liliovité, dlouhé francouzské nebo pro milovníky tmavých barev je k dostání i černý tulipán – black hero nebo black parrot. Velmi oblíbené jsou i plnokvěté tulipány, které najdete nejčastěji v růžové, oranžové nebo fialové barvě. 

 

Vaše KvětinyExpres.cz

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody