• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Slunečnice a kytice Slunečnic

Slunečnice jsou překrásné květiny, které se právem těší značné oblibě. Odkud se k nám vozí a kde všude je můžeme využít?


Ve floristice se slunečnice používá převážně jako dekorativní květina, a to díky svým velkým a výrazným květům. Slunečnice může být součástí květinových aranžmá nebo se používá samostatně jako dominantní květina v kytici. Slunečnice přináší do květinových aranžmá pocit slunečního tepla a radosti. Je často spojována s letním obdobím a přináší do prostoru příjemnou atmosféru. Slunečnice je oblíbená květina pro venkovské, rustikální nebo přírodní květinové úpravy.

Ve floristice se mohou využít jak plnokvěté slunečnice, které mají jednotlivé květy plně rozvinuté, tak i poloplnokvěté slunečnice, které mají květy částečně plně rozvinuté. Existuje také několik odrůd slunečnic s různými velikostmi a odstíny žluté, oranžové a hnědé barvy. Při aranžování slunečnic je důležité dbát na to, aby měly dostatečnou oporu a stabilitu ve váze, protože jejich stonky bývají poměrně silné a těžké. Slunečnice se často kombinují s jinými květinami, jako jsou růže, chryzantémy, chrpy nebo zelenými rostlinami, aby vytvořily harmonickou a poutavou kompozici.

Je také možné využít slunečnicové hlavy bez stonků, které se používají jako dekorativní prvky ve věncích, aranžmách nebo na různých dekoracích, například na svatebních nebo oslavách.

 

Slunečnice - sunflower (1)

 

Užijte si krásu Slunečnic a kytic ze Slunečnic od června do října 

Slunečnice je, stejně jako jiné květiny, sezónní rostlinou. Běžně trvá její sezóna od června do konce září až října. V tomto období je možné využít i květiny českých pěstitelů.
Pro zákazníky má respektování tohoto přirozeného rytmu přírody výhodu hlavně v příznivějších cenách. Navíc tímto způsobem můžeme české producenty květin i účinným způsobem podporovat. Lokálnost pak kráčí ruku v ruce s udržitelností. Řezané slunečnice jsou však natolik působivé, že by byla jistě škoda si je nedopřávat celý rok. V takovém případě máme možnost sáhnout po květinách z dovozu. Doslova květinovou velmocí je Holandsko, kde se podařilo vytvořit příznivé podmínky pro celoroční pěstování. Proto značná část produkce pochází odsud.
Díky intenzivní pílí převážně holandských zahradníků si tak můžeme celoročně dopřávat mimo jiné právě i jedinečné květiny (slunečnice). Cena Slunečnic se během roku mění, od května od července nakupujeme Slunečnice od pěstitelů v Holandsku, od července do září nakupujeme Slunečnice od Českých pěstitelů.

Jak kombinovat květy Slunečnice a kam se hodí

Ze Slunečnic lze vytvořit originální aranžmá. To může být tvořeno slunečnicemi samotnými, ale je možné jej efektně doplnit i dalšími květinami. Velmi dobře souzní slunečnice například s tradičními růžemi. Vítanými společníky však slunečnicím budou i irisy, frézie, gerbery nebo lilie. A samozřejmě i kvítí luční, které dokáže vytvořit velmi tradiční dojem. Nelze se tak příliš divit, že do slunečnic se zamilovala i nejedna budoucí nevěsta a výslovně si tyto nápadné žluté květy dámy přejí pro svůj nejdůležitější den. Pro své optimistické vyznění však prozáří i jiné radostné události, jako jsou třeba narozeniny. A pozor, ačkoli mistři etikety nezastírají lehké výhrady, dámy mají jasno: Květiny jednoznačně patří i na rande. Zejména pak na to první, kdy se muž potřebuje zapsat tím nejlepším dojmem. A ještě závěrem pro jistotu dobrá rada: Raději v tomto směru doporučujeme se řádně před schůzkou připravit v květinářství. Ze spontánního očesávání květeny v místním parku může sice může po letech zbýt vcelku roztomilá příhoda, ale drobná rošťárna může nakonec rozdmýchat i zbytečné nepříjemnosti.

 

Kytice Slunečnic prodej 

 

 

Ceny Slunečnic se pohybují dle aktuální sezóny 

 

Vaše KvětinyExpres.cz

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody