• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Svatební aranžmá

Svatební  kytice a svatební aranžmá (dekorace)  jsou nedílnou součástí svatebního obřadu. Svatební kytice,  je nejdůležitější a od ní se vše odvíjí, se nesmí opomenout i na výzdobu  interiérů, aranžmá aut, hostiny, veselky apod.  K tomu patří i další svatební květin a svatební kytice,  kytice pro svědkyně, kytice pro maminky a babičky. Pánům a svědkům se připravuje květina do klop, korsáž

 

svatební kytice nevěsta 

            

Čerstvé květiny pro tento výjimečný okamžik vám rádi připravíme na míru dle místa svatby, ročního období, barvy šatů a hlavně na přání nevěsty. Na internetu v dnešní době najdete mnoho inspirací. Můžete třeba využít i velmi oblíbený pinterest, který je plný svatebních kytic a svatebních aranžmá. 

Svatební kytice: jedná se o nejdůležitější vazbu a od ní se dále odvíjí aranžmá v podobném duchu. Velmi moderní jsou krémové jemné barvy, vzdušná svatební kytice s prvky eucalyptu. Hodně oblíbené jsou i luční svatební aranžmá. Nejčastěji se do svatebních květin používá již zmiňovaný eucaplytus, dále pivoňkové růže, eustoma, trsové růže apod. V jednotlivých ročních období se ve svatebních kyticích dále používají k vazbám hortenzie, pivoňky, slunečnice, tulipány a další sezónní květiny. Svatební kytice by neměla být moc těžká, přeci jen jí má nevěsta po celý den, při obřadu a poté na i focení.  Nevěsty si svatební kytici většinou nechávají (k usušení na památku) a k házení používají malou kopii svatební kytice. Moderní jsou i převislé svatební kytice, které úžasně podtrhnou nevěstiny šaty. Všechny konce kytic jsou začištěné stuhou, aby nedošlo k umazání od zelených stonků. Stuha lze zvolit dle barevného aranžmá celé svatby.

 

 

Svatební kytice pro družičky: jsou ve stejném tónu, jako květina pro nevěstu. Zde se jen změní jednotlivé druhy v květině. Pokud je více družiček, mají všechny květiny stejné. Pro malé děti se většinou připravují květinové košíčky s poupátky, okvětními lístky nebo se jim dělají malé svatební kytice do ruky.

Zde je možno také připravit namísto květin svatební náramky, které vydrží po celý svatební den. Jsou vhodné jak pro děti, tak pro družičky.

svatební kytice drůžičky

 

Svatební kytice maminky a babičky: nesmíme opomenout maminky a babičky. I pro ně je důležité připravit svatební kytice. Zde doporučujeme zvolit decentní květiny, s ohledem na barvu šatů, které budou mít dámy na sobě.

Ženich: pro ženicha se připravuje tzv. téčko - korsáž pro ženicha. Je zde promítnuta jedna dominantní květina, která je ve svatební kytici. Korsáž je připravená v malém vodním balu – vatě, která je začištěna stuhou a tím vydrží květy po celý den krásně čerstvé v korsáži.

Svědek: svědek si upíná kopii korsáže v menším provedení

Květinový svatební výzdoba: květinová výzdoba se připravuje na základě místa svatebního veselí. Pro venkovní svatbu na statku se volí luční květy, které se zobrazí v celém interiéru. V moderním interiéru jsou krásné skleněné vázy – píšťaly. V případě církevního obřadu se připravuje výzdoba v kostele, která se dá poté převézt na místo, kde bude probíhat svatební hostina. Ideální a velmi oblíbené je i vypichované aranžmá v oasisu, které se dá přenášet (oddací síň, hostina, večerní parket). Může se zvolit i květinový monogram novomanželů, který bude hlavním prvkem na focení. K svatební výzdobě patří i výzdoba stolů, jednotlivé vázičky na stůl, slavobrána, oddací stůl, polštářek na prstýnky (může být připraven z živých květin nebo jako mechové aranžmá), příchozí hlavní vstup svatebních hostů, slavností tabule, večerní parket, závěsná aranžmá, dominantní vázy se svatebním aranžmá….

svatební aranžmá slavobrána

 

Svatební myrty pro hosty: jedná se o kombinaci myrty, stuhy a ozdobného špendlíku. Příchozí hosté si připínají na levou stranu šatů / obleku. Zde je také možnost zvolit levnější alternativu v podobě buxusu.

Květinové svatební doplňky: aranžmá do vlasů (květinová barretka), výzdoba aut, dekorace svatebních dortů, okvětní poupátka k házení.

Schůzku ohledně květinového aranžmá doporučujeme řešit 1-2 měsíce předem. První sezení je nezávislé a zdarma. Cenovou kalkulaci Vám zašleme obratem po schůzce. Rozpočet lze připravit i mailem, ale pro nás je důležité vždy vyslechnout novomanžele a více se s nimi seznámit. Když je potřeba, jedeme se i na danou lokaci, kde bude svatba probíhat podívat, abychom nabídku připravili na míru. V tento romantický den se nesmí nic opomenout.

Podívejte se na naši realizaci svatebních květin a aranžmá.

Těšíme se na Vás. Květiny Expres

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody