• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Tulipán

Tulipán je vytrvalá cibulovitá rostlina s jednoduchými střídavými listy, květy jsou na konci stonku poměrně velké. Jejich výskyt byl objeven v Persii až pak se dostali do Evropy, nejvíce produkce je vypěstována v Holandsku kde jsou v řezu distribuovány do celého světa. Rozlišujeme rané, středně rané a pozdní odrůdy tulipánů, okvětí se skládá ze šesti okvětních lístků. Délka rostlin i s květy se pohybuje od 10–80 cm a květy jsou téměř ve všech možných barevných kombinací. 

Sezona Tulipánů Holandsku začíná v prvních jarních měsících a končí Tulipánovým průvodem na konci jara. Květinové průvody probíhají na různých místech Holandska, ale nejznámější je asi květinový průvod z Noordwijku do Haarlemu. Nizozemsko je zvláště známé svými tulipány a každoroční festival tulipánů v zemi přitahuje návštěvníky z celého světa.Tulipán je hodně používán do jarních kytic s narcisy, irisy a hyacinty. V naší květinové online nabídce je na najdete na počty kusů ale také v kyticích, různých konvičkách a plechových kbelíčkách. Kytice Tulipánů je jarní kytice jak má být, jaro si bez Tulipánů neumíme představit.

Tulipány oblíbené okrasné rostliny a často se používají v zahradách, parcích a květinových aranžmá. V některých kulturách tulipány symbolizují lásku, vášeň a krásu, zatímco v jiných představují královské hodnosti a hojnost.

 

 
 

 

 

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody