• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Chryzantémy, jedna z nejoblíbenějších květin

Chryzantémy, které jsou považovány za jednu z nejoblíbenějších květin na světě, samozřejmě hned po růžích a tulipánech, jsou mnohem víc než jen květina v kytici. Tyto nadýchané a zářivé květy vypovídá o významu v závislosti na zvolené barvě, a navíc je uctívají královské rodiny, Chryzantémy jsou opravdu výjimečné květiny. Cena řezaných Chryzantém je většinou po celý rok stabilní výjma květinových svátků kde producenti zvedají cenu všech řezaných květin.

Na výběr je více než 150 druhů této úžasné květiny, ať už dáváte přednost jednokvětým, trsovým typům, nebo malým květům tak zvané Santinky, určitě najdete druh a barvu která vás osloví. Název, který v doslovném překladu znamená zlatá květina, pochází z řeckých slov "chryos" a "anthemon",

Chcete se dozvědět více o úžasných chryzantémách a o tom, jak o ně pečovat, pokud byste někdy dostali svazek Chryzantém nebo v kytici? Zde máme pár rad, které potřebujete.

 

chrysanthemums

 

Chryzantémy jsou krásné květiny, které se hodí na výzdobu interiérů i exteriérů. Pokud chcete, aby vám vaše řezané chryzantémy co nejdéle vydržely, je důležité, abyste o ně pečovali správně.

Zde je několik tipů, jak o řezané chryzantémy pečovat:

Vždy používejte čistou vodu a mějte ji v květináči dostatečně plnou, aby květiny měly dostatek vláhy.

Květiny pravidelně zalévejte a přesazujte do čerstvé vody, abyste odstranili přebytečné kaly a usnadnili květům příjem vody.

Chryzantémy jsou citlivé na teplotu, takže je udržujte v chladnější místnosti, kde teplota nevyšplhá nad 25 stupňů Celsia.

Odstraňte zvadlé květy a listy, abyste pomohli květinám lépe se udržet.

Používejte květinářský hnojivý sprej nebo hnojivo pro chryzantémy, abyste pomohli květinám udržet si svou krásu.

Květiny pravidelně stříhejte, abyste zabránili zahnívání a zachovali tvar květináče.

Chryzantémy jsou citlivé na chemikálie, takže je udržujte daleko od čisticích prostředků a jiných chemikálií.

 

Ukázka kytic z Chryzantémy a Chryzantémy Santinky 


Význam chryzantém

Celkově se má za to, že tato stále krásná květina je symbolem optimismu a radosti, ale podobně jako u růží se říká, že jejich různé barvy představují něco jiného.

 

Růžové chryzantémy - Tato barva chryzantém prý symbolizuje dlouhověkost - v Japonsku je také symbolem královské rodiny - ale my si myslíme, že jsou jednoduše krásnou volbou pro kytici s překvapením pro přítelkyni nebo přítele. Růžové chryzantémy mohou také znamenat poctu a lásku, což je skvělé, pokud chcete někomu poslat vzkaz, že vám na něm záleží a že si ho vážíte.

 

ruzove chryz


Červené chryzantémy - Stejně jako ostatní červené květiny, i tato barva chryzantém prý představuje lásku a vášeň. Vyměňte kytici růží za stejně krásnou kytici s červenými chryzantémami v různých odstínech.

 

cervene chryzantemy

 

Žluté chryzantémy - Žlutá barva je považována za tradiční barvu pro všechny květy chryzantém. Věřilo se, že symbolizuje smutek nebo neopětovanou lásku, ale postupem času se to změnilo v pravý opak. Žlutá barva v nás vyvolává představu všeho veselého a slunečného, takže když chcete někoho povzbudit, darujte mu chryzantémy v této veselé barvě.

 

zlute chryzantemy


Bílé chryzantémy - Bílé chryzantémy, které jsou tradičně květinou pro smuteční příležitost, mnozí stále vybírají pro pohřební výzdobu a položení na hrob. Tato barva prý také symbolizuje oddanou lásku a věrnost.

 

bile chryz


Oranžové chryzantémy - Chryzantémy v ohnivých odstínech oranžové barvy jsou dokonalou reprezentací všeho podzimního. Obraduj svou blízkou osobu která se narodila v říjnu a listopadu, daruješ tak dokonalou kytici v podzimních barvách.

 

oranzove chryz

 

Významy chryzantém v jednotlivých zemích

Význam chryzantém však nemění jen barva. Ať už se vydáte kamkoli na světě, různé kultury se na tuto květinu dívají různě. Přinášíme vám exkurzi po světě, při které se seznámíte jen s některými významy těchto květin.

Například v Japonsku jsou chryzantémy známé jako Kiku a každoročně se v září koná velký festival (Festival štěstí) na oslavu této květiny. Talentovaní zahradníci a floristé se zde scházejí, aby se podělili o neuvěřitelné řezané rostliny v podivných a úžasných tvarech. Lidé v Japonsku také dávají na dno sklenic na víno jeden okvětní lístek chryzantémy a pijí z nich, aby si zlepšili šance na dlouhý a šťastný život. Nejsme si jisti, zda to funguje, ale určitě to vyzkoušíme.

Vydejte se do Číny a zjistíte, že chryzantémy jsou považovány za symbol štěstí a jsou oblíbenou volbou květu pro maturanty nebo ty, kteří jsou absolventi vysoké školy.

V Evropě jsou chryzantémy většinou spojovány se smutkem, přičemž bílé chryzantémy se volí k položení na hrob. Ve Velké Británii jsou chryzantémy květinou měsíce listopadu, dávají se těm kteří se narodili v tomto podzimním měsíci k narozeninám.

 

Team KvětinyExpres.cz

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody