• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Řezané květiny

Řezané květiny ve všech podobách provázejí lidstvo od počátku civilizace. Prošly si obdobím hojnosti i opomíjení, v závislosti na momentálním společenském rozpoložení. Stačí vzpomenout na totalitním režimem zprofanované rudé karafiáty, o jejichž rehabilitaci se tak vehementně floristé snaží. Hned tak se jim ovšem zřejmě nepodaří vrátit tyto květiny do českých váz, podívejte se na naší nabídku řezané květiny z kterých naše květinářky aranžují moderní dárkové kytice. 

Řezané květiny a dárkové kytice už dávno neplní jen funkci obligátního doplňku narozeninových gratulací a důležitých životních okamžiků. Řezané květiny současnosti, to je především prostředek ke zpříjemnění každodenního života, nepostradatelný doplněk moderní domácnosti. Žádný designér interiéru už si nedovolí nezakomponovat do svých představ také nápaditě aranžované květiny. Podobně jako volba barvy tapety či koberce může i odstín květiny změnit náladu celého bytu a působit tak na psychiku jeho obyvatel. Potvrzují to i zkušenosti floristů, podle nichž ve výběru květin lidé preferují jasné a hřejivé odstíny jako jsou červená, oranžová nebo žlutá, tedy barvy povzbuzující, které dovedou psychiku doslova nabít energií. Vždyť u rudé barvy byla přímo prokázaná schopnost zvýšit krevní tep člověka.

Ženy, které se nebojí udělat si radost čerstvou řezanou květinou, většinou preferují květinu symbolizující nějakým způsobem momentální roční období. S tím souvisí i fakt, že nejvíce tržby květinářů stoupají na jaře, kdy se příroda probouzí a záhony rozkvétají i mimo vyhřívané skleníky. Typickým představitelem jarní květiny je NarcisTulipán, který se také řadí na špičku žebříčku nejprodávanějších květin. V jeho těsném sousedství najdeme gerbery, lilie, chryzantémy, prvenství samozřejmě patří růži. „červené růže, to je prostě nesmrtelná klasika. Když chce muž zapůsobit na ženu, koupí kytici rudých růží,“ potvrzuje florista Miroslav Dušek, podle něhož zájem mužských zákazníků roste rok od roka a už dávno také neplatí oblíbené klišé, že za květinou od muže musí žena hledat jeho černé svědomí.

 

Rostoucí počet mužských zákazníků, kteří nemají problém koupit ženě květiny, kytici „jen tak“ má podle zkušeností floristů na svědomí také pohodlný trend poslední doby – tzv. květinové e-shopy. Květinářství online jsou jedny z nejdynamičtěji se rozvíjejícími internetovými obchody vůbec. Zřejmě je to dáno tomu, že řezané květiny a dárkové kytice jsou ideálním zbožím, které lze vybírat pouze očima. Pokud se můžeme spolehnout na vyzkoušené internetové květinářství s dobrou prezentací nabízející moderní dárkové kytice a čerstvé řezané květiny,  musí nákup květin online porazit kamenná květinářství na celé čáře. Kytici si zákazník jednoduše vybere podle fotografie a ještě týž den je dárková kytice na danou adresu doručena. Doklad a potvrzení o koupi květiny zákazník obdrží obratem na své mailové adrese. A zatímco muži si nemohou vynachválit pohodlí takového nákupu, pro ženy má nezpochybnitelné kouzlo romantiky, když dorazí kurýr s kyticí od tajemného dárce.
 
baleni bilych ruzi
 
Jakkoli obliba a s ní i prodej řezaných květin stoupá, stále se najde dost jejich odpůrců, kterým vadí především pomíjivost flory vytržené z jejího přirozeného prostředí. I o květinu ve váze lze však pečovat tak, aby vydržela co nejdéle. Každé květině a kytici je potřeba doma seříznout stonek, čerstvá voda a čistá váza jsou samozřejmostí. Každé dobré květinářství už dnes také ke kytici přidá výživu pro řezané květiny. Sáček stačí na půl litru vody a obsahuje jak potřebné živiny, tak látku, která vodu dezinfikuje a brání jejímu zahnívání. Voda se pak tedy ve váze nevyměňuje, pouze dolévá. S doplňováním životadárné tekutiny to však není nutné přehánět. Hladina čerstvé, studené vody by měla sahat maximálně do výšky jedné třetiny vázy. Kytici není dobré umisťovat ani na přímém slunci ani v průvanu, ten zvyšuje odpařování. Nikdy také není dobré dávat řezané květiny do blízkosti ovoce. To totiž při dozrávání vylučuje etylén, jehož působením květina rychleji uvadá.
 
Team KvětinyExpres.cz

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody