• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Svatebních korsáž

Historie plesových a svatebních korsáží
Korsáže patří neodmyslitelně k plesům a svatbám. Dámy umísťují na zápěstí a pánové (u nich nazýváme boutonniere) do klopy obleku / fraku. Při výběru barvy a velikosti květinové korsáže můžete volit od klasických přes moderní až po elegantní. Například akt nošení korsáže na oděvu u pánů je již staletá tradice, kterou dodnes ctíme na významných událostech a svatbách.

 

Korsáž ženich

red-rose-boutonniere-groom


Původní definice slova korsáž odkazuje na živůtek ženských šatů. Bouquet de corsage, což byla malá kytice, kterou žena nosila na živůtku. Po stovky let nosily ženy květiny na oděvu při zvláštních příležitostech a věřilo se, že některé květiny nesou specifickou moc, která může odhánět zlé duchy nebo přinášet štěstí při zvláštních příležitostech. Původně se nosily bylinky a květiny v blízkosti oděvu, aby zamaskovali pach svého těla. Koupání nebylo tak časté, jako je dnes. S vývojem módy a doby se korsáže posouvaly směrem nahoru k rameni.

 

Korsáž nevěsta

violet-bracelet-corsage-bridesmaids


Dříve se korsáže připínaly na horní část šatů a postupem doby, kdy se dívky začaly odhalovat a do módy šly šaty bez ramínek, se korsáž upíná kolem zápěstí.
V dnešní době jsou korsáže nejčastěji k vidění na maturitním plese a u ženicha a jeho svatebčanů. Nošení shodné boutonniere (pánská korsáž) a korsáže je symbolem lásky a spojení. V poslední době je také oblíbené nošení korsáže u malých družiček aby měly volné ruce a netrápily se s vázanou kyticí.

 

 

S výběrem květin na vybranou korsáž Vám velmi rádi poradíme.

Vaše Květiny Expres

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody