• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Lilie Královská

Lilie Královská, v křesťanském světě je bílá lilie znakem čistoty a nevinnosti, proto je květinou Panny Marie. Některé starověké kultury jí však přisuzovaly i jiné významy. Nejstarší zobrazení lilií je staré 3600 let. Dochovalo se na mínójské fresce v Knossu, na níž je zachycen Ariadnin trůn zdobený liliemi.

Původ stejně jako další květiny, i název lilie pochází z řecké legendy. Když bohyně Era krmila své dítě Herkula, rozlila mléko na zem. Na tom místě vyrostla lilie. Historie Lilie je dlouhá; v době minojské civilizace na ostrově Kréta se našly starověké kresby lilií.

Tehdy se lilie používala také ke kosmetickým a lékařským účelům. Rozdrcené cibulky léčily infekce a listy v kombinaci s medem se používaly jako krém na obličej. Lilie se přirozeně vyskytují na severní polokouli. Ve volné přírodě se s květy Lilie můžete setkat v Asii, Evropě a Americe.

 

pink-lilie

 

Královská lilie má vysoké stonky, které mohou dosáhnout výšky až 1,2 metru až 1,5 metru. Na vrcholu těchto stonků se nachází výrazné květenství ve tvaru koruny, které obsahuje zvonkovité květy. Květy mohou být různých barev, včetně oranžové, žluté, červené a bílé, a mají charakteristický zvonkovitý tvar.

Květy Lilie jsou symbolem lásky a štěstí. Bílá lilie má také svou symboliku a znamená mír, smrt a náboženství. Tato barva se často používá při pohřbech a svatbách. Existuje více než sto odrůd lilií. Každý rok se na trhu objevují nové odrůdy. Kromě rozsáhlého výběru barev existují také dvoubarevné a tříbarevné odrůdy. K dostání jsou ale také speciality s tečkami nebo pruhy na květech.

Královská lilie je impozantní rostlina, která přidává do zahrady nádherný dekorativní prvek a květy, které jsou výrazné a vznešené. Pěstování této rostliny vyžaduje určitou péči, ale odměnou jsou krásné květy a vůně, které přináší.

 

 

Královské Lilie, ukázka kytic

 

 

Barvy, tvary Lilie a dostupnost lze rozdělit do následujících odrůd:

Lilie AZ (asijské): nejběžnější druh, trubkovitý tvar. Většinou jsou bez vůně.

Lilie OR (orientální): vypadá jako asijská, ale více voní (tento druh má nejvíce vůní).

Lilie LF (Longiflorum): květy, které visí dolů -  květ je široce rozevřený. Často se používá na pohřbech.

Lilie OT (Oriental-Trumpet): druh trubkovitého tvaru, s vysokou životností ve váze a výraznou vůní.

Prodej Královská Lilie je celoročně, protože produkce probíhá z velké části ve sklenících.

 

Team KvětinyExpres.cz

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody