• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Lilie - Lilie Královská

V křesťanském světě je bílá květina lilie znakem čistoty a nevinnosti, proto je květinou Panny Marie. Některé starověké kultury jí však přisuzovaly i jiné významy. Nejstarší zobrazení lilií je staré 3600 let. Dochovalo se na mínójské fresce v Knossu, na níž je zachycen Ariadnin trůn zdobený liliemi.

Původ stejně jako další květiny, i název lilie pochází z řecké legendy. Když bohyně Era krmila své dítě Herkula, rozlila mléko na zem. Na tom místě vyrostla lilie. Historie této květiny je dlouhá; v době minojské civilizace na ostrově Kréta se našly starověké kresby lilií. Tehdy se lilie používala také ke kosmetickým a lékařským účelům. Rozdrcené cibulky léčily infekce a listy v kombinaci s medem se používaly jako krém na obličej. Lilie se přirozeně vyskytují na severní polokouli. Ve volné přírodě se s květy můžete setkat v Asii, Evropě a Americe.

 

pink-lilie

 

Květiny Lilie jsou symbolem lásky a štěstí. Bílá lilie má také svou symboliku a znamená mír, smrt a náboženství. Tato barva se často používá při pohřbech a svatbách. Existuje více než sto odrůd lilií. Každý rok se na trhu objevují nové odrůdy. Kromě rozsáhlého výběru barev existují také dvoubarevné a tříbarevné odrůdy. K dostání jsou ale také speciality s tečkami nebo pruhy na květech. Královské Lilie patří mezi nejoblíbenější. Mají až 6 květů na stonku a dosahují délky cca 80-100cm.

 

 

Ukázka kytic z Královské Lilie

 

 

Barvy, tvary Lilie a dostupnost lze rozdělit do následujících odrůd:

Lilie AZ (asijské): nejběžnější druh, trubkovitý tvar. Většinou jsou bez vůně.

Lilie OR (orientální): vypadá jako asijská, ale více voní (tento druh má nejvíce vůní).

Lilie LF (Longiflorum): květy, které visí dolů -  květ je široce rozevřený. Často se používá na pohřbech.

Lilie OT (Oriental-Trumpet): druh trubkovitého tvaru, s vysokou životností ve váze a výraznou vůní.

Prodej Lilie je celoročně, protože produkce probíhá z velké části ve sklenících.

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody