• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Jak pěstovat orchidej

Orchidej nebo Phalaenopsis jsou nejoblíbenější pokojové květiny. Jsou vhodné do moderního interiéru, kancelářských a obchodních prostor nebo jako svatební aranžmá. Je to originální dárek k narozeninám, svátkům a vzácným příležitostem. Díky barevné škále a tvarech je to krásný květinový prvek. Interiéru dodá pocit moderního stylu s nádechem exotiky.

Pokud mají vhodné podmínky k pěstování, dělají Vám radost několik let.
Péče o pokojové rostliny orchidejí je snadná, stačí jen základní potřeby, jako je světlo, teplota a vlhkost. Orchideje najdete v různých barvách a velikostech v závislosti na odrůdě.

Většina orchidejí vyžaduje vlhké, dobře odvodněné podmínky. Základní směs pro pěstování orchidejí tvoří hrubý perlit nebo jedlová kůra. Můžete také přidat dřevěné uhlí, ale je to je na Vás. Obecně platí, že stupeň/druh kůry závisí na typu pěstované orchideje. Například orchideje phalaenopsis se obvykle pěstují v hrubé kůře, druh cattleya (nekorunovaná královna orchidejové říše) ve střední kůře a mladé orchideje se nejlépe pěstují v jemné kůře.

Umísťujte orchideje k oknu nebo směrem k jihu. Mají rádi hodně světla, nemusí být však přímé. Nedostatek světla má za následek špatné kvetení. Příliš mnoho světla může naopak způsobit poničení listů. Teplota je také důležitá pro péči o vnitřní orchideje. Zatímco orchideje během normálního vegetačního období snášejí chladnější nebo teplejší teploty, k dostatečnému kvetení musí být v noci chladnější asi o 15 stupňů. Nesvědčí jim blízkost ústředního topení.

Orchideje potřebují dostatek vody, ale mezi zálivkami byste je měly nechat trochu zaschnout. Pokud je perlit / kůra suchá, dejte jim trochu vody. Nejlepší a doporučované je orchideje zalévat spodní zálivkou. Například je nechat na 2 - 3hodinky v nádobě s vodou, aby se dostatek napily. Nenechte je však zde déle, mohlo by dojít k uhníváním.

Mezi další tipy pro péči o Orchideje patří přesazování, které se běžně provádí každý druhý rok. Pokud vaše orchideje najednou přestanou kvést, ale mají vhodné světlo, teplotu a vlhkost, je čas k přesazení. Zde je dobré provést i řez, k oživení květiny a to od kořínků. Vyjměte květinu z balu, kořínky očistěte a ty staré – suché odstřihněte. Nebojte se tohoto radikálního kroku, květina Vám to brzo vrátí krásnými novými květy. U nových květin orchidejí toto není potřeba.

Nejvíce vynikají orchideje v průsvitných - transparentních květináčích. Ty jim svědčí i z důvodu, že i kořínky potřebují světlo pro svůj růst. V dnešní době lze již koupit moderní transparentní květináče všech velikostí.

Dávejte si také pozor na známky škůdců nebo květinových chorob. Orchideje mohou příležitostně napadnout mouchy nebo mšice. Ty lze obvykle smýt nebo ošetřit speciálním přípravkem na ně. Přípravky na orchideje jsou volně dostupné v zahradních centrech a speciálních květinářství.

Květiny Expres mají v nabídce druh Phalaenopsis, výška 70cm, s dvěma výhony. Dostupné barvy: bílá, fialová, žlutá. Průměr květináče 13cm.

female-florist

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody