• +420 605 295 636

Doprava ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Jak se starat o řezané Tulipány

Vybírejte si nerozkvetlé tulipány, můžete být v pokušení koupit si tulipány s plně otevřeným květem a zářivě barevnými okvětními lístky. To by byla dobrá volba, pokud by vaše tulipány měli vydržet jeden nebo dva dny, ale pokud chcete, aby vydržely dlouho, vybírejte tulipány, které jsou stále těsně zavřené se zelenými pupeny, které nejsou úplně ještě zbarvené a otevřou během několika dní, takže budete mít více času si je užít. Pokud pěstujete vlastní tulipány a chcete, aby vám ve váze vydržely co nejdéle, uřízněte je, než se úplně otevřou co nejblíže k zemi.

Stonky zabalte do vlhkého hadříku nebo papírových ručníků. Když si tulipány přinesete domů z obchodu, mějte je zabalené ve vlhčeném papíru nebo žínce namočené ve sladké vodě. Tím zajistíte, že tulipány nezačnou předčasně schnout na cestě domů. Udělejte to, i když vzdálenost od květinářství k vám domů není příliš dlouhá. Tulipány bez vody stárnou daleko rychleji.

Řez 0,5 cm až 1 cm od základny stonků. Nůžkami nebo ostrým nožem seřízněte stonky pod úhlem. To jim pomůže snadno nasát vodu z vázy. Odstraňte další listy ze spodní části stonků. Pokud mají stonky listy, které by byly ponořeny do vody, když je vložíte do vázy, odstraňte je. Listy by mohly začít hnít než přijde čas.

Pošlete krásnou kytici Tulipánů své lásce přes naše online květinářství KvětinyExpres.cz 

Galerie

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody