• +420 605 295 636

Rozvoz květin ve vybraných městech od 1000 Kč zdarma.

Jak se starat o růže


Růže jsou jedny z nejoblíbenějších květin. Mají obrovskou škálu barev a druhů. Velmi oblíbené jsou jak růže řezané, tak růže zahradní (trsové růže). Pojďme si říct pár triků na aranžování růží a začněme hned růžemi zahradními.
1. Při výběru na zahradě vybírejte poupata růží, která se začala otevírat, ale která jsou plně otevřená maximálně z jedné třetiny až poloviny.
2. Vždy používejte čisté a ostré nůžky, abyste zabránili poškození růžových stonků a šíření chorob. Ta sice neovlivní vaše řezané květy, ale při řezu nechcete rostlinu poškodit.
3. Na stonku ponechte alespoň 3 listy, které rostlinu vyživují a ve váze působí i bohatě.
4. Co nejdříve dejte růže do vody. Pokud stříháte na zahradě, vezměte si s sebou při řezu kbelík s vodou. Pokud stříháte růže venku bez vody, ujistěte se, že jste stonky znovu seřízli v interiéru buď pod vodou, nebo ponořené. Růže seřezáváme šikmým řezem. Mají takto více prostoru na napití.
5. Do vody přidejte výživu. Buďto použijte profesionální výživu, nebo můžete do vody ve váze přidat trochu sody nebo dokonce vymačkaný citron a lžíci cukru.
6. Před umístěním do teplé místnosti nechte řezané růže několik hodin na chladném místě mimo dosah přímého slunečního světla. To jim umožní pomalu se přizpůsobit a prodlouží jejich životnost ve váze. Pokud si přejete doplnit o další zeleň, můžete přidat například břečťan, buxus nebo například bobkovišeň.

pink-garden-roses-growing-bush

 

Máte koupené růže z květinářství a rádi byste si je sami naaranžovali? Poradíme pár triků.
Krásné květinové aranžmá může někomu opravdu rozzářit den, dokonce i vám! Nejste si jisti, jak vytvořit vlastní aranžmá, aby vypadalo profesionálně? Zde je několik rychlých tipů:
1. V květinářství si vyberte jaká barva růží se Vám libí. Vybírat můžete například fialové Memory Line, Červené růže Freedom, nebo Explorer, ve vyšší kvalitě najdete u nás rudé růže Red Naomi, bílé růže jsou velmi oblíbené Dolomiti nebo White Naomi, oranžové u nás najdete krásné Marie Claire.
2. Doma si u růží zkraťte stonky. Za tu chvíli, než dojdete domu, stonky zasychají a proto je důležité opět udělat šikmý řez. Stonky seřízněte v závislosti na výšce vázy. Do vázy přidejte výživu, kterou dáváme v obchodě ke kytici zdarma.
3. Nechte je dýchat! Toto je možná nejdůležitější krok. Po naaranžování jemně uchopte všechny růže těsně pod poupětem, zvedněte je několik centimetrů z vody a pomalu je vraťte zpět do vázy.
4. Pokud se rozhodnete kytici svázat, nezapomeňte ji držet dnem vzhůru. Poté stonky opatrně a pevně omotejte voděodolnou květinovou páskou, provázkem nebo lýkem.
Pokud si přejete mít růže již připravené jako aranžmá - kytici, obraťte se na naše profesionální květinářky, kteří Vám poradí a uvážou Vám krásnou kytici z růží. Zde můžete například upřesnit, do jaké vázy se budou růže aranžovat nebo na jakém místo se budou umísťovat. I toto jsou důležité faktory.

 

Při poskytování služeb nám mohou pomáhat soubory cookie. Plně respektujeme nastavení vašeho prohlížeče. Chcete-li cookie vypnout, učiňte tak ve vašem prohlížeči.

Platební metody